Проблеми громадських організацій в Україні

Щорічно на території України здійснюється реєстрація громадських організацій. Кожна з них натрапляє на певні труднощі, які уповільнюють виконання цільових проектів. Багато громадських діячів замислюються — з якої причини це відбувається?

Наша організація Trost-Rada існує вже понад двох років. На ранніх стадіях розвитку ми намагалися реалізовувати свої задачі за допомогою різних нематеріальних і матеріальних вливань. Учасники нашого руху брали мікрокредити, поширювали важливу інформацію і всіляко просували суспільні питання своїми силами. Відповідно за цей термін роботи ми також зіткнулися з низкою проблем, які слід відзначити:

  1. Технічне оснащення. Організація заходів, надання допомоги, передача інформації різними способами не завжди можливі без спеціальної техніки. Тому відсутність площ і достатнього технічного оснащення — одна з основних проблем сучасних суспільних організацій.
  2. Нестача волонтерів. Добровольча діяльність тільки починає поширюватися у сучасному суспільстві, тому недостатня кількість волонтерів в команді Trost-Rada — актуальна проблема, як і для багатьох аналогічних організацій. Волонтери сприяють організації тематичних заходів, допомагають фізично і морально тим, хто звертається за допомогою.

Ми реалізували кілька сотень проектів, пов'язаних із розв’язанням соціальних питань. До нас періодично звертаються громадяни за юридичної, психологічної та фінансовою допомогою. Тому цілком логічно, що головним завданням Trost-Rada є просування соціальних проблем суспільства та їх вирішення. Однак поки перераховані проблеми існують, і ми намагаємося знайти шляхи їх вирішення.

Проблема недостатнього фінансування і неможливості розвитку

Оформити повноцінну банківську позику або онлайн-кредит, щоб реалізувати певні питання громадської організації, — рішення, яке не може бути систематичним. У зв'язку з цим Trost-Rada, а також інші громадські об'єднання, натрапляють на труднощі фінансування різних проектів. Зокрема, щоб залучити кошти на лікування громадянина України, доводиться використовувати всі джерела допомоги в сукупності: волонтерство, ЗМІ, особисті зусилля. Так, згідно з чинним законодавством, громадські організації претендують на субсидії, проте їх недостатньо для реалізації всіх проектів і подальшого розвитку, тобто:

  1. оплати оренди приміщень;
  2. придбання необхідного обладнання;
  3. придбання витратних матеріалів для просування інформації про проекти тощо.

проблеми

Тому крім субсидій, на різних умовах доводиться залучати до співпраці. Матеріальну підтримку можуть надати підприємства з будь-якою формою господарювання, а також фізичні особи-підприємці. За фактом не всі організації готові займатися розв’язанням суспільних питань.

Як вирішуються проблеми

У більшості випадків складності вирішуються власними силами громадських організацій. Тому:

  1. Волонтери приймаються на будь-які терміни співпраці з повною лояльністю до їх участі в діяльності.
  2. Спонсори самостійно вказують умови співпраці — надають матеріальну допомогу щодо будь-яких проектів.
  3. Технічне оснащення і його зміст здійснюється шляхом субсидій і особистих коштів засновників громадських організацій.

Роль громадських об'єднань в суспільстві важлива, адже вони дозволяють не тільки допомагати, але і просувати важливі для суспільства питання. Тому команда Trost-Rada вірить, що в майбутньому діяльність організацій з громадськими цілями діяльності буде здійснюватися з меншою кількістю складнощів.

Команда

Команда

детальнiше
Співпраця

Співпраця

детальнiше
Корисне

Корисне

детальнiше